zahradní traktor EGO TR3801E-B

Kód: G81040
Novinka Doprava zdarma

Výrobce EGO
Kód výrobce G81040

Dostupnost Máme skladem

Běžná cena s DPH: 169 990,- Kč
Sleva: -10%
Akční cena bez DPH: 125 612,- Kč
Akční cena vč. DPH: 151 990,- Kčzahradní traktor EGO TR3801E-B

Akumulátorový zahradní traktor EGO TR3801E-B má záběr sečení 98cm. Posečenou trávu pojme 300 litrový sběrný koš. Při použití mulčovací ucpávky můžete využít tento výkonný traktor k mulčování. Síla od spolehlivých a výkonných elektromotorů je na pojezdová zadní kola předávána a plynule dávkována prostřednictvím variabilního elektropojezdu. Pro napájení tohoto zahradního traktoru slouží až 6 ks EGO Power+ 56V ARC Lithiových baterií „portálové“ konstrukce. V základu je traktor dodáván s bateriemi EGO o celkové kapacitě 15Ah (1x BA2800T + 1x BA5600T).

 

 

Klíčové vlastnosti aku traktoru EGO TR3801E-B:

  • záběr sečení 98 cm
  • variabilní rychlost pojezdu a 3 jízdní režimy
  • možnost regulace otáček nožů ve 2 režimech od 2400 až po 3200 ot./min
  • 2 akumulátory o kapacitě 15 Ah v ceně
  • max. kapacita akumumulátorů 6 x 12 Ah pro  posečení až 8.000m2
  • antisklapovací kola sečení
  • tažné zařízení

 

 

Aku traktor EGO TR3801E-B detailněji:

Se sečením o záběru 98 cm a dvěma sekacími noži si poradí s likvidací travního porostu i na ploše o velikosti několika tisíc metrů čtverečních a přitom svou velikostí je velmi obratný a lze s ním manévrovat i na poměrně členitých travnatých plochách. Hřebenové řízení je přesné a poloměr zatáčení vám umožní perfektně „obkroužit“ i keře, stromy, záhony nebo jiné překážky. Tomu přispívá i způsob ovládání rychlosti jízdy, kdy dle míry stlačení pojezdového pedálu a zvoleného jízdního režimu (k dispozici jsou 3 režimy) plynule regulujete rychlost od nuly do cca 10 km/hod. Rozložení hmotnosti samotného stroje a napájecích baterií zaručuje nízko položené těžiště a v kombinaci s velkými a širokými koly, je zajištěna  dokonalá trakce a mimořádná stabilita i při pohybu na nerovném terénu. 
Skvělá ergonomie umístění sedačky, volantu a ovládacích prvků vám umožní i dlouhodobou práci bez pocitu únavy. Žací ústrojí je zavěšeno v robustním ocelovém rámu ukrytém v lisované žací komoře z ocelového plechu s kataforézní protikorozní ochranou. Díky možnosti snadné regulaci výkonu elektromotoru zde máme možnost plynule regulovat i otáčky nožů ve 2 úrovních, dle aktuálních podmínek od 2400 až po 3200 otáček za minutu. Šetří se tak spotřeba energie. Posekaná tráva ze žací komory putuje komínkem výhozu do sběrného travního boxu o objemu 300L, zavěšeného na zadním čele ráku traktoru. V případě zablokování komínku nadměrným množstvím trávy, lze snadno, rychle a bez nutnosti nářadí, komínek vyjmout, vyčistit a opět nainstalovat zpět. Pro nutnost mulčování lze dokoupit speciální mulčovací ucpávku.
Pod kapotou zde ale nenajdete žádný agregát v podobě, třeba, benzínového dvouválce o výkonu 22 koní. Uvidíte bateriové lože pro 6 baterií EGO Power+ 56V ARC. Pro zprovoznění rideru musí být kapacita použitých baterií alespoň 15Ah. Z jakých baterií bude tato kapacita poskládána je na libovůli majitele. V základu je traktor opatřen dvěma bateriemi s kapacitou 10 + 5Ah, která dokáže napájet traktor pro zdolání travnaté plochy až cca 800 m2, samozřejmě v závislosti na podmínkách. Do bateriového lože můžete potom vložit libovolný počet baterií v závislosti na požadovaném plošném výkonu traktoru. Max. kapacita je 6x12Ah, což je zásoba energie na posekání cca 10.000 m2. Rovnoměrný odběr z baterií a nabíjení, nehledě na jejich velikost, neustále hlídá a reguluje patentovaná technologie EGO, nazvaná Peak Power™. Jakoukoliv baterii, kterou máte v rideru můžete kdykoliv vyjmout a použít pro napájení jakéhokoliv dalšího stroje z nabídky EGO. Přes Bluetooth rozhraní je možnost připojení na dálku pomocí EGO Connect aplikace, což umožňuje uživateli nejenom sledovat výkon stroje ale také hlídat aktuální stav baterií tak, aby byla včas připraveny k práci.
Konstruktéři mysleli i na pohodlí uživatele a komfort obsluhy. Pohodlná sedačka, příjemný volant a ergonomicky zpracované rozmístění ovládacích prvků v dosahu řidiče znatelně přispívají pohodlné práci. V zorném poli řidiče je kromě ovládacích prvků umístěn přehledný a dobře čitelný diplej, který umožňuje řidiči udržovat neustálý přehled nejenom o zvoleném pracovním a jízdním režimu, ale také o aktuálním stavu baterií. 
Nezanedbatelnou a užitečnou pomůckou je osvětlení. EGO Z6 je opatřeno výkonnými LED světly, které umožňují jízdu i za úplné tmy.  
U zahradního traktoru EGO je údržba velmi střídmá a jednoduchá. Odpadá mnohdy složitá a nákladná pravidelná údržba spalovacího motoru, údržba a kontrola hnacího ústrojí a převodovky apod. U akumulátorového stroje taková údržba zcela odpadá a zredukuje se na příslušnou údržbu podvozku, která spočívá v mazání pohyblivých částí a kontrole tlaku v pneumatikách, udržování v čistotě a broušení sekacích nožů.
Bezhlučný, bezemisní provoz, který není náročný na údržbu se přímo nabízí hlavně v místech citlivých na hlučnost. Rovněž osloví zejména uživatele z řad majitelů rozlehlejších travních ploch, které musí pravidelně udržovat a nechtějí se zabývat obsluhou stroje se spalovacím motorem. Akumulátorový stroj při odstavení v garáži nezapáchá benzínem a ani nehrozí úkap žádných provozních kapalin. Stačí mít na zdi v garáži namontovanou nabíjecí stanici.

 

 

 

Rozsah dodávky rideru EGO TR3801E-B:

  • zahradní traktor EGO TR3801E-B
  • dva akumulátory EGO s kapacitou 10 + 5Ah
  • nástěnná nabíječka

 

Doporučujeme související zboží

Typ motoru: bezuhlíkový
Výkonová kategorie (HP): 22
Typ pojezdové převodovky: Variabilní elektropojezd - 3 režimy
Max.rychlost vpřed (km/h): 0-10
Max.rychlost vzad (km/h): 3
Záběr sečení (cm): 98
Polohy a nastavení výšky sečení (mm): 12 poloh, 25 - 100
Objem sběrného koše (litrů): 300
Velikost plochy (m²): do 8000 (dle použitých baterií)
Suchá hmotnost (kg): 220
Typ sekacího ústrojí: 2 nože vedle sebe, předsazené
Počet nožů: 2
Mulčování: ano
Vyklápění sběrného koše: Manuálně
Zapínání sečení: elektrické
Přední / Zadní kola: 15x6 / 20x10
Tažné zařízení: Ano
Hlučnost - akustický výkon dB(A): 84