Magazín

Přečtěte si náš blog s novinkami z oblasti zahradní a lesní techniky, radami, tipy a přiblížení technických pojmů.

 

Často se nás zákaznící ptají, jaký je ten nejlepší zahradní traktor pro menší zahradu. Zajímají je hodnocení, testy a recenze. V následujícím článku vám nabídneme naše tři TOP nejprodávanější zahradní travní traktory pro rok 2024 pro plochy do 4.000m2.


V trávníku se během roku ze zbytků posekané trávy, plevele a mechu vytvoří takřka nepropustná vrstva – travní plsť. Tato vrstva, travní plsť, zabraňuje pronikání vody a živin do půdy a kořenovému systému trávníku. Aby byl trávník znovu plný energie potřebuje ozdravnou kůru, potřebuje provzdušnit. 


Pokud nastala doba vegetačního klidu, nastal i čas na zazimování vaší robotické sekačky Husqvarna Automower. Před tím, než svou sekačku Automower uskladníte, je zapotřebí provést několik základních kroků, aby se zajistilo, že přečká zimní období v optimálních podmínkách a bude připravená na další sezónu v plné síle.


V pátek 22. září 2023 u nás vypukne tradiční předváděcí akce aku techniky STIHL, EGO a také malotraktorů a sekaček VARI. Zopakujeme i akci "čisté auto" s tlakovou myčkou od firmy STIHL. Budete mít jedinečnou příležitost si sami otestovat tuto techniku


Nenechte si ujít jedinečnou podzimní akci “PUTOVÁNÍ S TRÁVOBORCEM“. Dovolujeme si Vás pozvat na předváděcí akci zahradních traktorů SECO, vhodných k zajištění kompletní péče o Vaše travní plochy.


Silniční sada pro zahradní a komunální traktory - novinka roku 2023 umožní váš stroj bezpečně provozovat po pozemních komunikacích. Silniční sadu nabízí firma SECO jako první v České republice pro své zahradní travní traktory STARJET P4, P5 a P6, ale také k profesionálnímu žacímu traktoru SECO MP 122D.


Rapid Hexa, to je zcela nový pilový řetěz pro motorové pily STIHL. Řetěz Hexa 3/8" nabízí majitelům profesionálních řetězových pil až o 10 % vyšší řezný výkon a mnohem lepší zážitek z ostření, který se nepodobá ničemu jinému na trhu.


Navimow je chytrá robotická sekačka, která díky satelitní technologii využívá virtuální ohraničení a odpadá tak nutnost pracného pokládání obvodových vodičů. Navimow od firmy SEGWAY je jedna z prvních robotických automatických sekaček, která dokáže při své práci pracovat s centimetrovou přesností. 


Ty nejpokročilejší technologie automatického sečení, dokonalá konektivita a nově také virtuální ohraničení bez obvodového vodiče. Takové jsou robotické sekačky Husqvarna Automower.


Nová řezná souprava složená z pilového řetězu STIHL 3/8" PS3 Pro a vodicí lišty Light 04 s šířkou drážky 1,1 mm se ideálně hodí pro motorové  a aku pily nižší výkonové třídy. Dosahuje až o 20 % vyšší řezný výkon oproti běžnému pilovému řetězu STIHL 3/8" PS s tloušťkou hnacího článku 1,3 mm.


Firma STIHL se může pyšnit dalším vyjimečným strojem - motorovou pilou MS 881. Jde o v současnosti nejvýkonnější profesionální benzinovou pilu na světě. Osmsetosmdesátjednička nemá ve svém výkonu ani kubatuře na celém světě přemožitelku!


V pátek 21. října 2022 u nás vypukne tradiční předváděcí akce českých travních traktorů SECO, aku techniky STIHL, malotraktorů a sekaček VARI. Zopakujeme i akci "čisté auto" s tlakovou myčkou od firmy STIHL. Budete mít jedinečnou příležitost si sami otestovat aku techniku STIHL české traktory SECO StarJet, Challenge. K dispozici bude i novinka, profesionální zahradní traktor SECO MP 122 D


Pro nejnáročnější uživatele, kteří potřebují sekat rozlehlé plochy, je určena nová bubnová sekačka BDR-720 ADELA PRO. Oproti své předchůdkyni, bubnové sekačce VARI Adéla BDR-595, posouvá laťku odolnosti mnohem výš.


Šikovné příslušenství pro vysokotlaké čističe STIHL RE na čištění velkých ploch a svislých ploch nese označení STIHL RA 110 - kartáč na plošné čištění.