křovinořez STIHL FS 240

Kód: 41472000468
Nejprodávanější Akce

Výrobce STIHL
Kód výrobce 41472000468

Dostupnost Máme skladem

Běžná cena s DPH: 19 790,- Kč
Sleva: -24%
Akční cena bez DPH: 12 388,- Kč
Akční cena vč. DPH: 14 990,- Kčkřovinořez STIHL FS 240

Silný univerzální křovinořez STIHL FS 240. Ideální pro vyžínání porostů na zemědělských a zahradních plochách. Rázy při startování redukuje nový modul zapalování s proměnlivým bodem zážehu. Výkonný  motor STIHL 2-MIX  zajistí dobrý poměr řezného výkonu a nízké spotřeby. Díky  velké palivové nádrži  můžete pracovat dostatečně dlouho bez zbytečných zastávek. Pro ochranu vašich svalů a kloubů je  benzínový křovinořez  STIHL FS 240 vybaven antivibračním systémem. Při delší práci oceníte dvojitý ramenní popruh pro lepší rozložení hmotnosti zařízení. Křovinořez je vybaven vzduchovým filtrem s dlouhou životností a prodlouženým servisním intervalem.


Klíčové vlastnosti křovinořezu STIHL FS 240:

  • univerzální křovinořez s motorem 2-MIX
  • ideální pro práce zemědělství, ale také pro terénní úpravy a zahradnictví
  • dodáván s robustním trojcípým nožem
  • polstrovaný dvojitý ramenní popruh šetří sílu a zvyšuje pohodlí

 


Technika STIHL použitá v křovinořezu FS 240:

 

 

 

Multifunkční rukojeť

 

 

Multifunkční rukojeť se používá u vyžínačů, křovinořezů a zahradních nůžek. Všechny ovládací prvky pro řízení motoru jsou integrovány v této rukojeti. Ovládání je tím zvláště jednoduché a bezpečné - ruka zůstává stále na rukojeti. Multifunkční rukojeť je integrována v řídítkové rukojeti přístroje. U nářadí s kruhovou rukojetí jsou ovládací prvky umístěny na nosné trubce.
 
Antivibrační systém
Antivibrační systém u motorového nářadí se spalovacím motorem potlačuje prostřednictvím speciálních tlumičů přenos nepříjemného chvění, které vzniká v motoru a na rotujícím řezném nástroji. Rukojeti díky tomu mají mimořádně nízké vibrace. Tím se stává práce komfortní a pohodlnější. (obr. ukazuje tlumící zóny u křovinořezu)
 
Řídítková rukojeť
Řídítková rukojeť se označuje také jako ergonomická žací rukojeť. Umožňuje při sečení přirozený pohyb vyžínače a dá se snadno nastavit pomocí roubíkového šroubu. U vyyžínačů a křovinořezů je řídítková rukojeť vždy nejlepší rozhodnutí, když se mají často vyžínat větší plochy.
 
Dvojramenní závěsný popruh
Pohodlný dvojramenní závěsný popruh. Měkké polstrování zvyšuje uživatelský komfort i pro dlouhodobou práci.
 
Kompenzátor
Kompenzátor STIHL, regulační jednotka v karburátoru, se stará o to, aby při vzrůstajícím znečištění vzduchového filtru nedocházelo k obohacování pohonné směsi. Výkon tak zůstává stále konstantní. Filtr se musí vyčistit teprve tehdy, když má vzduchový filtr ucpáno více jak 80% svého povrchu. Tak je možné pracovat velmi dlouho bez přerušení.
 
Ruční palivové čerpadlo
Ručním palivovým čerpadlem lze tlakem palce čerpat palivo do karburátoru. Tím se po delší provozní přestávce nářadí sníží počet zatažení za startovací lanko.
 
Klapka pro zimní provoz
Změna mezi letním a zimním provozem je velice jednoduchá a spočívá v pouhé změně polohy klapky, umožňující proudění ohřátého vzduchu okolo karburátoru. Během zimního provozu je pak podstatně omezeno zamrzání karburátoru a vzduchového filtru

  

Co je v balení FS 240:
  • trojcípý nůž D 250-3
  • dvojramenní závěsný popruh
  • ochranný kryt pro kovové žací nástroje
  • základní nářadí

získejte 1 rok záruky navíc na tento stroj STIHL zcela zdarma

  
 
- Bezpečnostní pokyny jsou obsaženy v návodu k použití stroje. Ke stažení zde.
- Názorné informace o bezpečném použití naleznete na tomto instruktážním videu.
- Odborné poradenství na naší kamenné prodejně.
- info linka tel: 317 722 089 (PO - PÁ: 8:30 - 16:30)
- e-mail: info@sekacky-pily.cz

 

Doporučujeme související zboží

Zdvihový objem motoru: 37,7 cm³
Výkon: 1,7/2,3 kW/k
Hmotnost: 6,9 kg
Celková délka: 1,80 m
Objem palivové nádrže: 0,75 l