profi sekačka Honda HRD 536 HX

Kód: HRD536HX
Doprava zdarma

Výrobce Honda
Kód výrobce HRD536HX

Dostupnost Na objednávku - termín upřesníme

Cena bez DPH: 36 355,- Kč
Cena vč. DPH: 43 990,- Kčprofi sekačka Honda HRD 536 HX

Honda HRD 536 HX je extrémně odolná zahradní motorová sekačka s s profesionálním hydrostatickým pojezdem, s Roto-stopem®, na podvozku odlitém z hliníkové slitiny se záběrem sečení 53 cm. Vynikající ergonomie, snadná dosažitelnost všech základních ovládacích prvků a mimořádná pevnost jak podvozku, tak i ovládací rukojeti napovídá, že u této sekačky jsme u profesionálů komunálních služeb.


Profesionální sekačka HONDA HRD 536 HX - odolnost na prvním místě
  • Podvozek odlévaný z hliníkových slitin s dvojitým zavěšením ramen ovládací rukojeti
  • HYDROSTATIC Drive - hydrostatická převodovka s plynulým a přesným nastavením optimální rychlosti sekačky
  • Spojka nože  Roto-stop® značně zrychlí a usnadní práci bez nutnosti opětovného startování motoru
  • Profesionální motor Honda řady GXV, který svou životností několika tisíců motohodin odpovídá každodennímu nasazení stroje
Klíčové vlastnosti profi sekačky HONDA HRD 536 HX:
 
HYDROSTATIC DRIVE
Možnost zapnutí a vypnutí pojezdu společně plynulým nastavením optimální rychlosti jízdy sekačky a možností paměti zvoleného tempa výrazně snižuje námahu při práci. Přesně, rychle, pohodlně a bez skoků nastavíte rychlost jízdy tak, aby plně odpovídala pohybovým schopnostem uživatele, povaze terénu, kvalitě trávníku, výšce střihu apod. Takto citlivé a přesné nastavení tempa umožňuje hydrostatická převodovka, která pracuje na stejném principu jako je tomu u těžkých stavebních a silničních strojů. Tomu odpovídá i dlouhá životnost, odolnost a vysoká spolehlivost systému pojezdu.  Sekačky s "hydrostatem" ocení opravdoví znalci problematiky sekání travních ploch, velmi nároční uživatelé, vyžadující přesnou a kvalitní práci a profesionálové.
 
ROTO-STOP® – SPOJKA NOŽE
Roto-stop® umožňuje zapnout či vypnout rotaci žacího nože, aniž by bylo nutné vypínat motor. Funguje také jako bezpečnostní brzda během vyprazdňování sběrného koše, při odklízení případných překážek z trávníku během sekání a při přejezdu sekačky po nezpevněných nebo štěrkových plohách za pomoci vlastního pojezdu. Možnost vypnutí rotace nože bez vypnutí motoru značně snižuje úsilí obsluhy na opětovné startování motoru např. po vyprázdnění travního koše. Samotný motor netrpí častým vypínáním a startováním. Samozřejmě i přejíždění se sekačkou z místa na místo je bezpečnější ve srovnání s jízdou s rotujícím nožem. Bezpodmínečná bezpečnost sekaček je pro Hondu prvořadým úkolem.

OPTIFLOW – ŘÍZENÍ TOKU VZDUCHU POD SEKAČKOU
Prostor rotujících sekacích nožů pod sekačkou, na který navazuje kanál průchodu do sběrného koše, je speciálně tvarován tak, aby průtok vzduchu pod sekačkou byl optimální pro všechny pracovní režimy sekačky a způsoby sekání. Je tím docíleno skvělých výsledků jak při sekání se sběrem do travního koše, kdy dochází nejen k dokonalému vyčištění trávníku, ale i k optimálnímu plnění celého objemu koše a tím snížení četnosti vyprazdňování. Sekačka má schopnost posekat a posbírat i mokrou, či vlhkou trávu aniž by docházelo k zahlcení a ucpávání výhozu do sběrného koše. Při mulčování naopak proudící vzduch napomáhá vpravení rozdrcené trávy zpět ke kořenovému systému trávy a není nutné řešit problém kam s posekanou trávou. Při sběru listí je optimálně nadrceno listí do velikosti, kdy lze listí sebrat do sběrného koše a následně uložit do kompostéru. Systém Optiflow značně zlepšuje schopnosti sekačky dokonale posbírat posekanou trávu.
Jmenovitý výkon motoru (kW/min-1) 2,7 / 2800
Záběr sečení (cm) 53
Typ pojezdové převodovky HYDROSTATIC Drive
Suchá hmotnost (kg) 49,3
Rozměry stroje (L x Š x V) (mm) 1575 x 574 x 1018
Objem palivové nádrže (litrů) 1,5
Zdvihový objem (cm3) 163
Mulčování Volitelně
Roto-stop Ano
Materiál podvozku Hliníková slitina
Rychlost pojezdu (m/s) Plynulá 0 - 1,4
Polohy a nastavení výšky sečení (mm) 7 (14 - 76)
Objem sběrného koše (litrů) 83
Počet nožů 1
Objem olejové náplně (litrů) 0,65
Model motoru GXV 160
Typ motoru 4-taktní zážehový jednoválec s rozvodem OHV
Výkonová kategorie (HP) 6
Velikost plochy (m²) 2000 a více