Magazín

Přečtěte si náš blog s novinkami z oblasti zahradní a lesní techniky, radami, tipy a přiblížení technických pojmů.

 

Pokud nastala doba vegetačního klidu, nastal i čas na zazimování vaší robotické sekačky Husqvarna Automower. Před tím, než svou sekačku Automower uskladníte, je zapotřebí provést několik základních kroků, aby se zajistilo, že přečká zimní období v optimálních podmínkách a bude připravená na další sezónu v plné síle.


Často se nám v servisu objeví motorová pila nebo křovinořez, který uživatel nemůže nastartovat. Velice často není cesta do servisu vůbec nutná. Sestavili jsme pár základních typů, které by vám mohly pomoci ušetřit cestu do servisu. Návod je univerzální pro většinu dvoutaktních a čtyřtaktních pil a křovinořezů, není tedy důležité jestli se jedná o stroj značky STIHL nebo HUSQVARNA.


Jak správně koupit řetěz pro řetězovou pilu HUSQVARNA a STIHL? Podle čeho mám koupit řetěz k pile STIGA, GARDENA, McCulloch nebo PARTNER? Koupě řetězu na motorovou pilu není složitá, pokud znáte základní rozměry řetězu vaší elektrické, akumulátorové nebo benzinové pily.


Nůž rotační sekačky je třeba pravidelně brousit. Tupý nůž zvyšuje spotřebu paliva, zhoršuje sběr trávy do koše. Sečení tupým nožem zhoršuje kvalitu trávy. Nevyvážený nůž způsobuje vibrace sekačky. Jak nůž správně nabrousit?


Řezný výkon motorové pily závisí kromě kvality a výkonu motoru motorové pily v rozhodující míře na řezné soupravě. Ostrý a dobře udržovaný pilový řetěz vám usnadní práci. Zajišťuje delší trvanlivost celé řezné soupravy, tvořené pilovým řetězem, vodící lištou a řetězkou. Ideální je tedy volit i originální vodící lištu a řetěz od výrobce motorové pily, který vždy přizpůsobí řeznou soupravu (lišta, řetěz, řetězka) dané pile. Ostrý a dobře nabroušený řetěz bude vždy hrát hlavní roli v kvalitě a rychlosti řezu.


Připravíte-li vaší sekačku dobře na zimu, bude v dobré formě i v příští sezóně. Ano, stačí jen chvilka času a  vaše sekačka bude uskladněna přes zimu jako v peřince. Na jaře pak nebudete mít se sekačkou žádné starosti. Bude tak stačit doplnit palivo a jít rovnou sekat :-)