Budoucnost pil STIHL? Pila Carbon Concept!

 
Stihl Carbon Concept

 


STIHL neustále pracuje na testování nových technologií a jejich využití v reálném provozu. Nyní jsme hrdí na to, že vám můžeme představit výsledek studie proveditelnosti pro motorovou pilu - STIHL Carbon Concept.


 
Nejedná se ale jen o studii. Pila STIHL Carbon Concept demonstruje svou mohutnou akceleraci a vynikající dynamiku v reálném provozu řezání.

 


Trumfem pily STIHL Carbon Concept je skvělý výkon 5,4 kW při hmotnosti pily pouhých 6,0 kg (bez paliva a řezné soupravy). Tak nízké hmotnosti stroje je dosaženo použitím ultralehkých materiálů, zejména uhlíkových vláken. Příkladem jejich využití je například konstrukce rukojeti. Tlumič výfuku je z titanu, kliková skříň ze speciální vysokopevnostní hořčíkové slitiny a palivová nádrž se zadní rukojetí z tvrzeného plastu zesíleného skelnými vlákny.


 

Tak velkého výkonu u této pily bylo dosaženo využitím motoru s elektronickým vstřikováním paliva - STIHL Injection. U motorové pily jde o zcela jedinečnou technologii řešení. Proto ve všech provozních stavech dosáhl STIHL Carbon Concept optimálního výkonu motoru s nejvyšším točivým momentem, doprovázeným vynikající akcelerací a excelentním chodem.V následující tabulce je porovnání se sériově vyráběnou pilou MS 661, která disponuje stejným výkonem.


 
Pila STIHL Carbon Concept nebude zatím uvedena do sériové výroby. Zkušenosti získané během tohoto vývoje budou využity pro optimalizaci budoucích výrobků Stihl. Aktuální nabídka pil Stihl: Pily Stihl


Fotografie