sekačka Honda HRX 476 HY

Kód: HRX476HY
Akce

Výrobce Honda
Kód výrobce HRX476HY

Dostupnost Máme skladem

Cena bez DPH: 27 678,- Kč
Cena vč. DPH: 33 490,- Kčsekačka Honda HRX 476 HY

Honda HRX 476 HY je extrémně tichá zahradní motorová sekačka s profesionálním hydrostatickým pojezdem, s Roto-stopem®, integrovaným mulčováním s dvěma sekacími noži, na podvozku z materiálu Polystrong® s doživotní zárukou na podvozek, centrálním nastavením výšky sekání, se záběrem sečení 47 cm.

Tato sekačka patří do řady sekaček HRX, která patří k nejtišším a nejlépe vybaveným motorovým sekačkám na trhu vůbec. Vynikající ergonomie, snadná dosažitelnost všech základních ovládacích prvků, dokonalé odhlučnění a odstínění nežádoucích vibrací. To jsou základní předpoklady k tomu, aby se uživatel této sekačky při práci cítil mimořádně komfortně.Komfortní sekačka, komfortní výbava - to je Honda HRX

  • Vlastní pohon s možností zapnutí a vypnutí pojezdu společně plynulým a přesným nastavením optimální rychlosti jízdy - hydrostatická převodovka - sekačky a možností paměti zvoleného tempa výrazně snižuje námahu při práci.
  • Možnost vypnutí rotace nože bez vypnutí motoru, Roto-stop®, značně snižuje úsilí obsluhy na opětovné startování motoru např. po vyprázdnění travního koše.
  • Výškově nastavitelná ovládací rukojeť se přizpůsobí výšce postavy.
  • Změnu výšky střihu provedete jednoduše a v rychlosti pomocí jediné páky s aretací v 7 polohách.
  • Kompaktní rozměry a vyváženost stroje umožňují vynikající ovladatelnost sekačky v členitém terénu.
  • Standardním vybavením této sekačky je integrovaný systém volby pracovních režimů VersamowTM, který umožňuje obsluze jedním pohybem ovladače během vteřiny změnit sekačku trávy na mulčovač nebo drtič spadaného listí.
  • Dva sekací nože vyžadují dostatečnou sílu motoru. Tu sekačce spolehlivě poskytuje motor řady GCVx 170, který je ve své kategorii nejvýkonnějším na světě.
  • Robustní a pevná konstrukce podvozku pohlcuje vibrace, které se dále nepřenáší na ovládací madlo sekačky. 


Klíčové vlastnosti sekačky HONDA HRX 476 HY

 

 

VERSAMOW™ – INTEGROVANÝ MULČOVACÍ SYSTÉM

 

 

Pouhým pohybem ovládací páky poskytuje systém VersamowTM nebývalou variabilitu způsobů sekání. Buď budete trávník sekat a efektivně sbírat do sběrného koše nebo bude sekačka posečená travní stébla drtit na drobné částečky a pěchovat zpět do půdy trávníku jako přirozené přírodní hnojivo. Obojí lze také perfektně zkombinovat, tzn. plynule dávkovat nadrcenou travní hmotu zpět k travnímu drnu a nebo sebrat do sběrného koše. Kombinovaného režimu se využívá např. při likvidaci spadaného listí, kdy jednotlivé listy jsou rozmělněny na menší části a sebrány z trávníku do sběrného koše. Takto nadrcené listí lze bez problémů kompostovat. Versamow bude ideálně fungovat pouze ve spojení se systémy Honda Twin Blade - dvěma sekacími noži se čtyřmi ostrými čepelemi a Optiflow, který optimálně usměrňuje průtok vzduch sekacím zařízením a znatelně tak zlepšuje sekací výkon.

 

HYDROSTATIC DRIVE
Možnost zapnutí a vypnutí pojezdu společně plynulým nastavením optimální rychlosti jízdy sekačky a možností paměti zvoleného tempa výrazně snižuje námahu při práci. Přesně, rychle, pohodlně a bez skoků nastavíte rychlost jízdy tak, aby plně odpovídala pohybovým schopnostem uživatele, povaze terénu, kvalitě trávníku, výšce střihu apod. Takto citlivé a přesné nastavení tempa umožňuje hydrostatická převodovka, která pracuje na stejném principu jako je tomu u těžkých stavebních a silničních strojů. Tomu odpovídá i dlouhá životnost, odolnost a vysoká spolehlivost systému pojezdu.  Sekačky s "hydrostatem" ocení opravdoví znalci problematiky sekání travních ploch, velmi nároční uživatelé, vyžadující přesnou a kvalitní práci a profesionálové.

 

 
ROTO-STOP® – DISKOVÁ TŘECÍ SPOJKA NOŽE
Roto-stop® umožňuje zapnout či vypnout rotaci žacího nože, aniž by bylo nutné vypínat motor. Funguje také jako bezpečnostní brzda během vyprazdňování sběrného koše, při odklízení případných překážek z trávníku během sekání a při přejezdu sekačky po nezpevněných nebo štěrkových plohách za pomoci vlastního pojezdu. Možnost vypnutí rotace nože bez vypnutí motoru značně snižuje úsilí obsluhy na opětovné startování motoru např. po vyprázdnění travního koše. Samotný motor netrpí častým vypínáním a startováním. Samozřejmě i přejíždění se sekačkou z místa na místo je bezpečnější ve srovnání s jízdou s rotujícím nožem. Bezpodmínečná bezpečnost sekaček je pro Hondu prvořadým úkolem.
 
TWIN BLADE – DVA SEKACÍ NOŽE PRO EFEKTIVNĚJŠÍ ŘEZ
TwinBlade - dva sekací nože. Jedná se o použití dvou sekacích nožů současně, navzájem pootočených o 15°, které oproti jednoduchému noži zaručí vícenásobné přeseknutí travního stébla. Je tak dosaženo rozmělnění travní hmoty do několikanásobně menších částeček. Spodní nůž je opatřen aerodynamickými lopatkami, které při rotaci v prostoru pod sekačkou vytváří podtlak a dochází tak k vysávání posekané trávy a vyfukování do sběrného koše. Čím menší jsou useknuté části trávy, tím jsou lehčí a snadněji se z trávníku seberou. Proto sekačky se dvěma noži TwinBlade lépe sbírají trávu než sekačky s jedním nožem.

 
Jmenovitý výkon motoru (kW/min-1) 2,7 / 2800
Záběr sečení (cm) 47
Typ pojezdové převodovky HYDROSTATIC Drive
Startování Ruční
Suchá hmotnost (kg) 44
Rozměry stroje (L x Š x V) (mm) 1610 x 530 x 1035
Objem palivové nádrže (litrů) 0,91
Zdvihový objem (cm3) 167
Mulčování Versamow™ – Integrovaný mulčovací systém
Roto-stop Ano
Materiál podvozku Polystrong
Rychlost pojezdu (m/s) Plynulá změna v rozmezí 0 - 1,4
Polohy a nastavení výšky sečení (mm) 7 (25 - 79)
Objem sběrného koše (litrů) 69
Počet nožů 2
Objem olejové náplně (litrů) 0,4
Model motoru GCVx 170
Typ motoru 4-taktní zážehový jednoválec s rozvodem OHV
Výkonová kategorie (HP) 6
Velikost plochy (m²) do 1000