Řetězy STIHL Hexa 3/8" pro ještě rychlejší řez.

Nestává se tak často, že by vývoj v technologii řetězových pil způsoboval rozruch. STIHL Rapid Hexa si ale plně zaslouží naši pozornost, kterou si získal po celém světě. Hexa je tvořen patentovaným řezným zubem ve tvaru „V“ a doplněn o šestihranný pilník STIHL Hexa. Nabízí majitelům profesionálních řetězových pil (pro ty je primárně určen) o 10 % vyšší řezný výkon a mnohem lepší zážitek z ostření, který se nepodobá ničemu jinému na trhu. Jak toho tedy bylo dosaženo?

 

 

 

Za prvé, šířka řezného zubu je užší než u porovnatelného řetězu STIHL RS, což vede ke zlepšení rychlosti a účinnosti řezání. Druhou optimalizací je úhel ostření, který je 25°. Testováním bylo zjištěno, že mírně zmenšený úhel funguje lépe při diagonálních řezech, což je ideální také pro arboristy i stromovou chirurgii. A konečně, nejvýraznější změnou řetězu je úhel boční desky ve tvaru V 60°. Šestihranný pilník perfektně sedí v profilu zubu, což vede ke zjednodušenému a rychlejšímu ostření. S Rapid Hexa je snadné dosáhnout vysoce kvalitního ostří a díky méně ostrému úhlu předního řezného rohu je zub méně náchylný k opotřebení, a proto zůstane déle ostřejší.

 

 

 

 

 

Řetězy STIHL Rapid Hexa lze brousit pouze pilníkem Hexa. Spodní část tohoto pilníku je hladká, což znamená, že není možné náhodně přiložit pilník k řetězu. Horní část pilníku naopak jasně ukazuje, jakým směrem je třeba pilník držet. Pilník Hexa se díky tomuto řešení používá velmi jednoduše a není nutné vodítko pilníku (stačí například jen dřevěná rukojeť pilníku.

 

 

 

HEXA řeže rychleji, ostření trvá méně času, řetěz zůstává déle ostřejší a přispívá tak ke zvýšené produktivitě!

 

 

 

 

Řetězy STIHL Hexa jsou k dispozici v rozteči 3/8" a vodicím článkem o tlouštce 1,6 mm. U nás je běžně zakoupíte na  prodejně v Benešově nebo na našem e-shopu v kategorii příslušentsví pro řetězové pily - řetězy.  Kompatibilní modely řetězových pil zahrnují profesionální řetězové pily STIHL od MS 362 až po MS 661.

 

 

Nejběžnější typy řetězů STIHL HEXA u nás skladem:

 

 

 

  zdroj: #stihl_cz #stihl_com


Fotografie