Čistokrevný profesionál – křovinořez HONDA UMK 450 X přichází.

Profesionál bez kompromisů


Křovinořez Honda UMK 450 X je čistě profesionální model křovinořezu poháněný zbrusu novým  4-taktním motorem Honda GX 50. Křovinořez má stabilní konstantní výkon a dokonalý antivibrační systém. Ten pohlcuje vibrace od motoru a žacího nástroje, které by se jinak přenášely do ovládacích rukojetí. Komfortní dvojité zádové popruhy s bezpečnostní karabinou pak umožňují výborné vyvážení křovinořezu a minimalizují únavu obsluhy.

 V základu je vše potřebné


V základní výbavě křovinořezu UMK 450 X naleznete automatickou žací strunovou hlavu typu Bump & Feed a 3-zubý žací kotouč o průměru 305 mm tloušťky 4 mm. Patří sem i již zmiňovaný dvouramenný zádový popruh s kvalitním polstrováním.

 


Motor Honda GX 50 – srdce křovinořezu.


Patentově chráněný miničtyřtaktní motor o obsahu 50 ccm a výkonu 2 koně s bezkonkurenčně vysokým kroutícím momentem 2,1 N.m, to je skvělý GX50. S dostatečnou rezervou a bez problémů dokáže pohánět celou řadu žacích nástrojů křovinořezu jako je strunová hlava, ocelové travní kotouče nebo i pilové kotouče.

Motor je opatřen dekompresním systémem startování, které při startování minimalizuje veškerý třecí odpor a tlaky v motoru při startu. V nízkých otáčkách dekompresní vačka nadzvedne výfukový ventil a sníží se tak odpor motoru. Ke startu tohoto motoru je tedy třeba minimum síly.

 

Výkonný, úsporný a tichý motor schopný udržet konstantní výkon!


Nová strunová hlava BUMP & FEED - jednoduše a bez nářadí

 

Tato nová automatická profesionální strunová hlava typu Bump & Feed kromě své dlouhé životnosti umožní optimální dávkování žací struny podle míry jejího opotřebení.
Pokud je struna zkrácena opotřebováním, stačí během rotace strunové hlavy klepnout o zem a ihned dojde k uvolnění zámku struny a odstředivou silou se struna automaticky odvine z cívky uvnitř hlavy. Poklep můžete opakovat dokud nedojde k povytažení struny na požadovanou délku. V případě delšího povytažení dojde k automatickému zaříznutí struny. Strunová hlava Honda má průměr 140 mm a pojme 6 metrů struny o průměru 3 mm.
Pro doplnění žací struny není třeba strunovou hlavu rozebírat. Stačí provléknout potřebné množství struny průchozími otvory strunové hlavy tak, aby z každé strany zbývala polovina celkové délky a otáčením spodní části hlavy vůči horní navinout celé množství struny na cívku uvnitř hlavy. Vše je rychlé, jednoduché a hlavně v terénu není nutné nic rozebírat pomocí jakéhokoliv nářadí.

 
 
 

 

Vibrace na minimum


Křovinořez je vybaven 4-bodovým pokročilým antivibračním systémem, který efektivně tlumí přenášení vibrací od motoru a žacího nástroje do ovládacích rukojetí a nosných popruhů. Obsluha tak není vystavována působení nepříjemných vibrací. Prakticky se tak snižuje únava a zároveň se zvyšuje komfort při práci. Ve spojení s mimořádně nízkými vibracemi, nízkou hlučností a žádným zápachem čtyřtaktního motoru je dlouhodobá práce s křovinořezem Honda UMK 450 X velmi příjemná.

 
 
 

Na závěr nový křovinořez UMK 450X jen v kostce
  • mimořádně silný motor Honda
  • komfortní rukojeti
  • pohodlné dvouramenné zádové popruhy
  • flexibilní upevnění řidítek
  • antivibrační uložení ovládacích řidítek
  • kvalitní a odolné žací nástroje

zdroj: #honda #hondastroje #bgtechnik

Fotografie