křovinořez Honda UMK 450 X

Kód: UMK450X
Akce Doprava zdarma

Výrobce Honda
Kód výrobce UMK450X

Dostupnost Máme skladem

Cena bez DPH: 18 587,- Kč
Cena vč. DPH: 22 490,- Kčkřovinořez Honda UMK 450 X

Profesionální křovinořez HONDA UMK 450 X s vysokým výkonem, jedinečnou ergonomií, efektivním odstíněním nežádoucích vibrací a snadnou obsluhou. Motor Honda GX50 zaručuje silný výkon ohromný kroutící moment, který je udržován v téměř celém spektru otáček, minimální hlučnost a mimořádně nízkou spotřebu paliva. Optimalizovaná délka hřídele, sklon úhlového převodu, bod zavěšení a nastavení sklonu a natočení řidítek a komfortní měkčené zádové postroje zaručují vynikající ergonomii stroje pro dlouhodobé používání bez únavy.


Klíčové vlastnosti profesionálního křovinořezu HONDA UMK 450 X:
  • mimořádně silný motor Honda GX50
  • komfortní rukojeti
  • komfortní zádový postroj
  • flexibilní upevnění řidítek
  • profesionální zádový nosný postroj
  • antivibrační uložení ovládacích řidítek
  • poloautomatická žací strunová hlava typu BUMP & FEED v základní vybavě
  • 3-zubý žací kotouč o průměru 305 mm a tloušťce 4 mm v základní vybavě


Technika HONDA v křovinořezu HONDA UMK 450 X:

DEKOMPRESNÍ SYSTÉM STARTOVÁNÍ
Motor je opatřen zařízením, které při startování lankem odstraňuje veškerý třecí odpor a tlaky v motoru při startu. V nízkých otáčkách dekompresní vačka nadzvedne výfukový ventil a motor má možnost si při zatažení za startovací lanko "odfouknout" a sníží se tak odpor motoru. Znamená to, že se obsluha při startování nemusí bát, jestli bude mít dostatek síly pro nastartování lankem. Start je natolik snadný, že jej zvládne i méně fyzicky zdatný jedinec.

PROFESIONÁLNÍ ZÁDOVÝ NOSNÝ POSTROJ
Tento profesionální dvouramenní zádový nosný postroj lze pro optimální nastavení pohodlně nastavit na velikost postavy každého uživatele. Mimořádně bohaté polstrování ramenních popruhů je příjemné pro každou postavu a důmyslné rozložení hmotnosti na bedra obsluhy, pohlcují velkou míru vibrací a poskytují, na trhu jedinečnou, míru komfortu tak, aby obsluha ani při dlouhodobé práci netrpěla únavou. Ochranný kryt chrání bok uživatele od přímého kontaktu s hřídelí křovinořezu a s bezpečnostním závěsem s uvolňovacím systémem. 

ČTYŘTAKTNÍ MOTOR HONDA GX50
O pohon profesionálních křovinořezů se stará patentově chráněný miničtyřtaktní motor o obsahu 50 ccm o výkonu 2,0 PS a bezkonkurenčně vysokým kroutícím momentem 2,1 N.m, který je schopen s dostatečnou rezervou bez problémů pohánět celou řadu žacích nástrojů jako je strunová hlava, ocelové travní popř. pilové kotouče atd.

NASTAVITELNÁ ŘIDÍTKA
Křovinořezy Honda jsou optimálně vyvážené a práce s nimi je pohodlná. Disponují nastavitelnými a ergonomicky navrženými ovládacími rukojetťmi pro zajištění maximální bezpečnosti a komfortu při práci.

STRUNOVÁ HLAVA BUMP & FEED
Automatická profesionální strunová hlava typu Bump & Feed disponuje vysokou životností a zajišťuje optimální dávkování žací struny dle míry její opotřebení. Pokud je struna zkrácena opotřebováním, stačí během rotace strunové hlavy klepnout o zem, dojde tak k mžikovému uvolnění zámku struny a odstředivou silou se struna automaticky odvine z cívky uvnitř hlavy a prodlouží se tak sekací rameno struny až na max. 300 mm. Poklep můžete opakovat dokud nedojde k povytažení struny na požadovanou délku. V případě delšího povytažení dojde k automatickému zaříznutí struny. V případě delšího povytažení dojde k automatickému zaříznutí struny. Strunová hlava Honda má průměr 5-1/2" (140 mm) a cívka pojme 8 metrů náhradní struny o průměru 2,4 mm nebo 6 metrů náhradní struny o průměru 3 mm. Je dokonale vyvážená tak, aby ani ve vysokých pracovních otáčkách nepůsobila žádnými vibracemi. Pro doplnění žací struny není třeba strunovou hlavu rozebírat. Stačí provléknout potřebné množství struny průchozími otvory strunové hlavy tak, aby z každé strany zbývala polovina celkové délky a otáčením spodní části hlavy vůči horní navinout celé množství struny na cívku uvnitř hlavy. Vče je rychlé, jednoduché a hlavně v terénu není nutné nic rozebírat pomocí jakéhokoliv nářadí. 

 

Model motoru: GX 50
Jmenovitý výkon motoru: 1,5 kW/7000 min-1
Typ náhonu: Pevná hřídel, 8 mm
Typ motoru: 4-taktní jednoválec
Výkonová kategorie: 2,0 HP
Objem palivové nádrže: 0,63 l
Zdvihový objem: 47,9 cm3
Objem olejové náplně: 0,1 l
Typ ovládací rukojeti: Řidítka
Pracovní nástroje: Strunová hlava Tap&Go, 3-zubý travní kotouč
Další vybavení: 4 prvkový antivibrační systém, profesionální úhlový převod
Postroj: Dvojitý zádový, komfortní
Suchá hmotnost: 9 kg
Rozměry stroje (L x Š x V): 1820 x 671 x 590 mm
Hlučnost - akustický výkon: 92,7 dB(A)
Hodnota vibrací na pravé rukojeti s ocelovým kotoučem: 2,2
Způsob přenosu síly: Antivibrační odstředivá spojka
Hodnota vibrací na pravé rukojeti se strunovou hlavou: 2,2
Hodnota vibrací na levé rukojeti s ocelovým kotoučem: 2,1
Hodnota vibrací na levé rukojeti se strunovou hlavou: 1,7