Strunové hlavy DuroCut pro dokonale nízký trávník

Strunové hlavy STIHL DuroCut pro dokonale nízký trávník.

Struny do nové žací hlavy STIHL DuroCut si uživatel může vyrobit sám nastříháním běžné žací struny na patřičnou délku. Může přitom volit různé průměry a profily žacích strun. Přitom však je třeba respektovat doporučené maximální průměry strun určené výkonem vyžínače nebo křovinořezu. V naší nabídce jsou pro tyto žací hlavy ke koupi také speciální ozubené žací struny určené výhradně pro hlavy DuroCut, které jsou již upravené na potřebnou délku. Struna se zasouvá do zámku z vnější strany žací hlavy a její přebývající část se vytahuje ve střední části hlavy.
 

Silné ozubené struny Stihl pro maximální žací výkon.


Speciální ozubené struny pro hlavy DuroCut se díky své robustní konstrukci vyznačují mimořádně agresivním sekacím výkonem a dlouhou životností. Struny jsou proto vhodné nejen pro sekání houževnatých porostů, ale také například pro sekání podél tvrdých překážek, jako jsou zdi, schody, ploty atd. 
Nechte struny DuroCut pořádně napít!

Před použitím je výrobcem doporučeno nechat žací struny alespoň po dobu 24 hodin nasáknout vodou. V opačném případě dojde při práci k rychlejšímu ulomení struny, která v suchém stavu není dostatečně houževnatá. Doporučený způsob skladování žacích strun umožňuje praktický obal, v němž se struny prodávají. Jednoduše se naplní vodou.


Pro maximální odolnost.


Žací hlavy STIHL DuroCut jsou vyrobeny z otěruvzdorného plastu, vyztuženého skelnými vlákny. Obě části jsou sešroubovány čtyřmi šrouby. Model DuroCut 40-4 určený pro nejsilnější křovinořezy má spodní díl vybaven dodatečnou a výměnnou kluznou podložkou. Stejnou ochrannou podložku lze dokoupit i pro hlavu DuroCut 20-2.Pro co nejnižší strniště.

Největší výhodou žacích hlav DuroCut je jejich nízká konstrukce s plochou základnou, která hlavu vede rovnoběžně se zemí. Nevznikají tak polokruhové lysiny vysekané v trávě jako důsledek občasného neúmyslného naklonění hlavy. Díky malé výšce rotující struny nad zemí spolu s výše popsaným vedením hlavy tak lze dosáhnout strniště o výšce 20–25 mm, jehož vzhled se blíží trávníku posekanému klasickou rotační sekačkou.


Zvolte tu správnou velikost.

Strunové žací hlavy STIHL DuroCut se dodávají ve třech velikostech s ohledem na výkon a stavbu vašeho vyžínače nebo křovinořezu STIHL.
  • DuroCut 5-2 pro vyžínače STIHL FS 38 a FS 40, žací struny o maximálním průměru 2,4 mm
  • DuroCut 20-2 pro vyžínače a křovinořezy STIHL FS 55 až FS 240, kombimotor KM 100 a silné zádové křovinořezy FR 350 a FR 460, max. průměr žací struny 3 mm
  • DuroCut 40-4 pro křovinořezy STIHL FS 260 až 500, max. průměr žací struny 4 mm

 

Fotografie