Robotická sekačka STIHL iMow – váš spolehlivý zahradník


Výhody robotických sekaček jsou zřejmé na první pohled – posekají trávu za vás - rychle, kvalitně a efektivně. A zatímco majitelé klasických sekaček vyrážejí na zahradu týden co týden, aby posekali trávník, majitelé automatických sekaček se mohou věnovat jakékoliv jiné činnosti nebo relaxovat.


 

Pro jakou zahradu jsou robotické sekačky vhodné?

Majitelé zahrad se často obávají toho, že robotická sekačka není pro jejich zahradu vhodná z důvodu velikosti, sklonu, členitosti, přítomnosti záhonů, stromů apod. Většinou jsou ale tyto obavy zbytečné a pramení z nedostatku informací. Např. robotická sekačka STIHL iMow RMI 632 PC je schopná posekat až 5000 m2 trávníku, zvládne i hustší trávu, nepravidelný terén a svah až do 45%.

robotická sekačka STIHL iMow RMI 632 PC

Nastavení a ovládání sekačky je velmi jednoduché a intuitivní přes ovládací panel
nebo u modelů iMow s označením "C" přes aplikaci vašeho chytrého telefonu. Přes aplikaci můžete vzdáleně měnit a kontrolovat vyžínací plán, sledovat aktuální polohu sekačky nebo aktuální údaje o práci, kterou sekačka právě odvedla.


Nemusíte se bát ani toho, že sekačka bude celý den jezdit po zahradě, a vy na ni nebudete moct ani vkročit. V rámci týdenního cyklu stačí sekačce STIHL iMow RMI 422 pouhých 10 hodin na posečení trávníku s plochou 500 m2, což je nejvíce ve srovnání s konkurenčními robotickými sekačkami. Přeruší-li se sečení například kvůli dešti, sekačka se sama rozhodne, kdy během stanoveného aktivního časového intervalu ztracený čas dožene. Rychlost pojezdu sekačka automaticky přizpůsobuje terénu a hustotě trávy.

Robotická sekačka se pohybuje po zahradě v režimu náhodné navigace, což znamená, že v trávníku nejsou vyježděné koleje a trávník je posečený rovnoměrně. Speciální program má pak sekačka pro sečení okrajů trávníku.

Sečení trávy zajišťuje pevný nůž. Oproti konkurenčním výkyvným nožům je toto řešení robustnější, odolnější a nevyžaduje ani častou výměnu nožů.

Robotické sekačky STIHL iMow posečou trávu na výšku v rozmezí 20 – 60 mm. Šířka záběru se liší dle typu sekačky - 20 nebo 28 cm. 


robotická sekačka STIHL iMow RMI 422 P

Pokud si přece jen nejste jisti, zda se robotická sekačka vhodná i na vaši zahradu, poraďte se s odborným prodejcem, který má s prodejem a instalací zkušenosti - poraďte se s námi. Nainstalovali jsme více jak 100 kusů těchto sekaček.

 

Instalace sekačky a příprava zahrady

Aby mohla robotická sekačka na vaší zahradě správně fungovat, je potřeba ji nainstalovat a na zahradě položit obvodový vodič, který vymezuje sekačce pracovní prostor. Tento krok je nesmírně důležitý a má klíčový vliv na správné fungování sekačky. Pozornost musíte věnovat také umístění dobíjecí stanice. Instalaci můžete provést sami nebo se obrátit na naši firmu - autorizovaného prodejce robotických sekaček STIHL iMow.


 
Výhody robotických sekaček převažují

Pokud porovnáme automatické sekačky s těmi ostatními, najdeme mnoho výhod a také pár nevýhod. Ovšem vše je otázkou úhlu pohledu, protože co je pro jednoho překážka, může být pro druhého plus. Výhody použití robotických sekaček iMow jednoznačně převažují...Výhody automatických sekaček:

- sekačka pracuje zcela automaticky, nezávisle na naší přítomnosti

- je nízkoenergetická, pracuje na integrovanou dobíjecí baterii, a rychlost dobíjení a spotřebu energie si reguluje sama

- její provoz je tichý

- neprodukuje žádné exhalace jako benzínové sekačky

- pohybuje se rovnoměrně po celé zahradě, nepotřebuje přívodní kabel

- posečená tráva slouží jako hnojivo, které zlepšuje hustotu trávníku, navíc nevzniká žádný zelený odpad

- neustále posečený trávník neumožňuje množení plevele

- zahrada je stále posečená na stejnou výškuA nevýhody:

- vyšší pořizovací cena (platí jen u menších ploch)

- vyžaduje prvotní instalaci

- sekačkou neposekáte vysokou trávu (ale k tomu nejsou robotické sekačky určeny)Úkolem robotických sekaček STIHL iMow je každodenní sekání trávy a udržování trávníku ve stále stejném stavu. Každodenním sečením navíc vzniká velmi hodnotný mulč, sloužící jako hnojivo, zlepšuje se kvalita kořenového systému a zabraňuje se šíření plevelů.

Pořiďte si i vy svého spolehlivého zahradníka a odpočívejte na vaší krásné zahradě.


#STIHL #STIHL_CZ #iMow #sekačka #sekanitravy 

Fotografie