Nové hobby pily STIHL MS 170 a MS 180

 Jedná se o výrazně modernizované pily, které Stihl již vyráběl. Tyto dvě velice oblíbené motorové pily byly osazeny novými ekologický motory Stihl 2-mix. Dále byl vylepšen kryt motoru a těleso vzduchového filtru.

Oblíbené ekonomické modely pil Stihl MS 170 a MS 180 jsou zpět!

Kompaktní motorové pily STIHL MS 170 a MS 180 tak zaujmou výkonností, ekologickou technologií motorů a kvalitním provedením s důrazem na dlouhou životnost. Díky tomu jsou perfektní pro všechny, kteří hledají nástroje s vysokým komfortem obsluhy a vynikající ovladatelností. Jsou ideální pro veškeré práce se dřevem okolo domu, dvora a zahrady, zejména však pro řezání palivového dříví. Profesionálové se na ně mohou spolehnout v dřevozpracujícím průmyslu, ve stavebnictví, zahradnictví, při údržbě zeleně i při kácení menších stromů. Modely pil STIHL MS 170 a MS 180 jsou již sériově vybaveny nízkovibračním pilovým řetězem PMM3.

I u malé pily můžete počítat s dostatečným výkonem! 

Svou sofistikovanou konstrukcí zaujmou pily MS 170 a MS 180 každého, od příležitostného uživatele až po profesionály, jejichž každodenní práce závisí na spolehlivých nástrojích.
  • Plný výkon, poloviční emise – motor STIHL 2-MIX. Úsporný motor STIHL 2-MIX kombinuje jeden válec s účinnou technikou čtyř přepouštěcích kanálů a předvýplachem čerstvým vzduchem. Díky tomu je palivo optimálně spalováno a motor poskytuje vysoký kroutící moment v širokém rozsahu otáček. A to při o 50 % menším množství zplodin a až o 20 % nižší spotřebě paliva, v porovnání s dvoutaktním motorem STIHL, se stejným výkonem, ale bez technologie 2-MIX.
  • Zvýšená ochrana při práci – brzda řetězu QuickStop. Brzda řetězu se aktivuje předním ochranným krytem ruky a tím se zablokuje řetěz. Při dostatečně silném zpětném rázu se brzda řetězu samočinně uvede v činnost. Řetěz se zastaví ve zlomku sekundy.
  • Komfortní manipulace – jednopáčkové ovládání. Všechny důležité funkce, jako je startování, provoz a zastavení lze ovládat pouze jednou rukou.
  • Optimální chování při vedení v řezu – antivibrační systém STIHL. Přesně vypočítané tlumící zóny snižují přenos vibrací od motoru a pilového řetězu na trubkovou rukojeť a zadní rukojeť. Řetězová pila běží znatelně klidněji.

Výbava pil STIHL MS 170 a MS 180:  

  • Motor STIHL 2-MIX
  • Filtrační systém STIHL
  • Brzda řetězu QuickStop
  • Boční napínání řetězu (u MS 180)
  • Jednopáčkové ovládání
  • Pilový řetěz s nízkými vibracemi a malým zpětným rázem

Fotografie