Nová motorová pila HUSQVARNA 2017 přichází.
Husqvarna již brzy představí svoji novou motorovou řetězovou pilu.


Když Husqvarna nebo Stihl chystají nějakou novinku, vždy se objeví spoustu spekulací a mýtů. Ani s novou motorovkou od Husqvarny tomu není jinak. Již brzy se ale nová pila HUSQVARNA představí v celé své kráse. Všem mýtům bude konec 17. srpna 2017, kdy pila spatří světlo světa.


Co víme o nové pile?
 
Všechno je jen spekulace, ale nová motorová pila nahradí jednu z větších profesionálních motorových pil. Mluví se o segmentu s objemem 90 ccm, ale pravděpodobnější se nám zdá střední objemová třída okolo 70 ccm. 

Bude to benzinová motorová pila, která již dosluhuje díky své zastaralé konstrukci?

Pravděpodobně nepůjde o novou akumulátorovou pilu, protože zde je řada zcela nová. Husqvarna odhalila na zveřejněné fotografii pouze hrubý tvar této novinky. Zdá se, že bude větší než například HUSQVARNA 550 XP. Na fotografii pila působí robustní stavbou, je vidět i použití dlouhé lišty. Vše toto mluví spíše pro středně výkonnou profesionální motorovou pilu s kubaturou okolo 70 ccm.
 
 
Nahradí novinka legendární pilu HUSQVARNA 372 XP?
 
Je pravděpodobné, že označení nové motorové pily bude začínat 5xx. Na oficiálních stránkách firmy Husqvarna byl obrázek nové pily pojmenován jako HUSQVARNA 572XP.  Pak by se jevilo logické i představení nástupkyně oblíbené pily 365, tedy pily HUSQVARNA 565. Jestli je to záměr, jak nás zmást nebo chyba, se dozvíme již brzy
 

 
Co se dá od nové pily očekávat?
 
Určitě to bude profesionální benzinová pila s důrazem na dlouhou životnost a robustnost. Lze očekávat použití technologií Husqvarny jako X-torq®, AutoTune. Tyto jsou použity u všech nových profi pil řady 5xx. Tyto technologie zajišťují nízké emise, nízkou spotřebu paliva a vynikající akceleraci pily.


Již v srpnu Vám novinu na našich stránkách www.sekacky-pily.cz představíme.Aktualizace článku.
  • 5. srpna 2017: máme z oficiálních míst potvrzeno, že novinky budou dvě. Pila HUSQVARNA 572XP a 565. Jaké asi budou???
  • 18. srpna 2017: a je to venku. Novinky od firmy HUSQVARNA se představily. Podle prvních obrázků to novým pilám 565 a 572 XP moc sluší :-)
  • 20. listopadu 2017: známe ceny nové Pětsedmdvojky XP.
  • 31. listopadu 2017: Přijímáme předobjednávky. Info o nové pile HUSQVARNA 572XP
 
 

Fotografie