Nastává ten správný čas na provzdušnění trávníku

 

Pravidelné sečení, závlaha v době sucha, hnojení a likvidace plevelů, to vše obnáší péče o váš krásný trávník. Na jaře ale musíme nechat trávník nejprve nadechnout. Ideální způsob je vertikutace - mechanické provzdušnění trávníku. Když si k této nelehké činnosti vyberete "správného pomocníka", zvládnete to bez zbytečné dřiny.

 

 

ČÍM PROVZDUŠŇOVAT?

Provzdušnit trávník můžeme například ručně – vertikutačními hráběmi. Námahu při provzdušnění si zásadně ulehčíte použitím vertikutátoru. Vertikutátor je stroj velikostně podobný sekačce. Na trhu se setkáte s vertikutátory, které pohání motor elektrický nebo benzínový. Elektrické (také akumulátorové) vertikutátory jsou vhodné pro menší pozemky, benzínové stroje zvládnou pak ty větší.

 

 

JAK ČASTO PROVÁDĚT VERTIKUTACI?

Ročně se doporučují dvě vertikutace. Jarní termín konec března až polovina května, podzimní termín konec srpna až září.

 

 

SPRÁVNÉ NAČASOVÁNÍ JE ZÁKLAD!

Pozor si dejte na extrémně suchou, ale i příliš vlhkou půdu. Vertikutaci trávníku proveďte, když je půda  lehce vlhká až suchá. Trávník před vertikutací posekáme na výšku 3-4cm. Maximální hloubka vertikutace je 3mm. Po vertikutaci je vhodné trávník přihnojit speciálními trávníkovými hnojivy. Holé plochy trávníku dosejeme a trávník dostatečně zavlažujeme. V následujících týdnech se můžeme těšit na hustší a zelenější trávník.

 

 

VYBERTE CHYTŘE TEN SPRÁVNÝ VERTIKUTÁTOR.

Pro menší plochy zahrady bohatě postačí elektrický vertikutátor – například velmi šikovný a snadno ovládatelný vertikutátor STIHL RLE 240 s pracovním záběrem 23 centimetrů a sběracím košem. Tento vertikutátor je vybaven hřídelí s pevnými noži i hřídeli s drátky.

 

 

 

 

Obtěžuje vás hluk benzínového vertikutátoru, nebaví vás se tahat s přívodním kabelem elektrického vertikutátoru? Máme pro vás řešení. Tichý a na údržbu nenáročný akumulátorový vertikutátor Husqvarna S 138i. Jeho akumulátor pak poslouží k napájení celé škály zahradní a lesní techniky Husqvarna (aku pily, vyžínače, křovinořezy, vyžínače, plotostřihy apod.)

 

 

 

 

Nároční soukromí uživatelé pro svou zahradu ocení benzínový provzdušňovač trávníku STIHL RL 540, díky kterému bude jejich trávník hustší a odolnější. Díky výkonnému motoru odstraňuje vertikutátor STIHL RL 540 mech a travní plsť při vertikutaci spolehlivě a rychle, a to i na větších trávnících o rozloze až 2 000 m2.

 

 

 

 

 

Nechcete dělat kompromisy? Hledáte robustní stroj na velké travní plochy? Hledáte profesionální řešení? Odmechovač zkonstruovaný pro obtížné podmínky, vertikutátor Husqvarna S 500 PRO je právě takový stroj. Hřídel s volně se otáčejícími noži uložená v ložiskách zvládne i ty nejnáročnější úkoly.

 

 

 

 


Fotografie