Malé, šikovné a dostatečně výkonné.

 

I u malé pily můžete počítat s dostatečným výkonem


Svou propracovanou konstrukcí zaujmou pily STIHL MS 170 a MS 180 každého, od příležitostného uživatele až po profesionála, jehož každodenní práce závisí na spolehlivých strojích.


Výhody pil MS 170 a MS 180 

 • Motor STIHL 2-MIX - plný výkon a poloviční emise. Úsporný motor STIHL 2-MIX kombinuje jeden válec s účinnou technikou čtyř přepouštěcích kanálů s předvýplachem čerstvým vzduchem. Díky tomu je palivo optimálně spalováno a motor poskytuje vysoký kroutící moment v širokém rozsahu otáček. To vše při o 50% nižších zplodinách a až o 20% nižší spotřebě paliva (v porovnání s dvoutaktním motorem Stihl se stejným výkonem bez technologie 2-MIX).
 • Brzda řetězu QuickStop - zvýšená ochrana při práci. Brzda řetězu se aktivuje předním ochranným krytem ruky a tím se zablokuje řetěz. Při dostatečně silném zpětném rázu se brzda řetězu samočinně uvede v činnost. Řetěz se pak zastaví ve zlomku sekundy.
 • Jednopáčkové ovládání - komfortní manipulace. Všechny důležité funkce pily Stihl, jako je startování, provoz a zastavení lze ovládat pouze jednou rukou a jednou páčkou.
 • Antivibrační systém - optimální chování při vedení pily v řezu. Přesně navržené tlumící zóny snižují přenos vibrací od motoru a pilového řetězu na rukojeti. Řetězová pila se chová znatelně klidněji.

 

Pokud si přejete ještě více komfortu


Pro ty, kteří mají na své stroje vysoké nároky, jsou logickou volbou pily STIHL MS 171, MS 181 a MS 211. Díky promyšleným detailům ve výbavě vám půjde práce s těmito motorovými pilami ještě lépe od ruky.

 

Pily řady MS 171, MS 181 a MS 211 nabídnou ještě více  

 

 • Předřazený odlučovač nečistot - dlouhodobý systém filtrace a méně náročná údržba. Systém vzduchového filtru umožňuje dlouhé intervaly údržby díky integrovanému předřazenému odlučovači. Větší a těžší částice jsou setrvačníkem odstředěny mimo filtr motoru. Ten pak zůstává déle čistý.
 • Průhledná palivová nádrž - pohodlná manipulace. Palivová a olejová nádrž těchto pil je vyrobena z průhledného materiálu, což umožňuje snadnou kontrolu hladiny provozních kapalin. Speciální uzávěry nádrží lze snadno otevřít bez použití nářadí.
 • Velký otvor nádrže - pohodlné a rychlé tankování. Velký a snadno dostupný otvor nádrže ulehčí tankování.
 • Výměna vzduchového filtru bez použití nářadí.
 • Pouze jeden šroub - rychlá montáž lišty a řetězu. Kryt řetězu je připevněn pouze jedním šroubem s maticí. Napínání řetězu je navíc pohodlně přístupné z boku pily.
 • Antivibrační systém STIHL s pružinami - ještě méně vibrací. Speciální antivibrační pružiny tlumí vibrace ještě efektivněji. Nižší vibrace snižují vaší únavu a umožní pracovat déle, přesněji a pohodlněji.Vysoký výkon, nízké vibrace - nízkovibrační pilové řetězy STIHL 


Pily Stihl MS 170, MS 171, MS 180, MS 181 a MS 211 jsou již sériově vybaveny nízkovibračními pilovými řetězy vlastní výroby s roztečí 3/8". Tyto řetězy mají vysoký řezný výkon a snížený sklon k zpětnému rázu.
Malé vibrace jsou dosaženy speciální úpravou, kdy řezné zuby a spojovací články jsou v zadní kluzné ploše šikmo seříznuté. Jakmile řezný zub narazí na dřevo, jemně poklesne dozadu a tím absorbuje a tlumí rázovou energii na vodící lištu.


 • Vlastní vývoj řetězů. Firma STIHL vyvíjí vlastní pilové řetězy a lišty. Tím je zaručeno, že jsou s pilou optimálně sladěny.
 • Kvalita výroby STIHL. Pilové řetězy Stihl vyrábí ve své švýcarské továrně na speciálních strojích vlastní konstrukce.
 • Vynikající řezný výkon. Pilové řetězy STIHL zajišťují vynikající řezný výkon nejen na motorových pilách STIHL, ale i na motorových pilách jiných výrobců jako například Husqvarna, Dolmar, Makita, Solo aj. 

Fotografie