křovinořez HONDA UMK 450 U

Kód: UMK450U
Akce Doprava zdarma

Výrobce Honda
Kód výrobce UMK450U

Dostupnost Máme skladem

Cena bez DPH: 15 694,- Kč
Cena vč. DPH: 18 990,- Kčkřovinořez HONDA UMK 450 U

Mimořádně silný křovinořez HONDA UMK 450U s ovládacími řidítky určený pro práce jak pomocí žací struny, tak i ocelových žacích kotoučů v místech kam se nedostane klasická travní sekačka. Díky svému ohromnému kroutícímu momentu, jistému a bezpečnému ovládání řidítky a použitím zejména ocelového žacího kotouče, je stroj ideálním řešením pro likvidaci přerostlé trávy či náletových rostlin a křovin na otevřených či svažitých travnatých plochách.


Klíčové vlastnosti křovinořezu HONDA UMK 450 U:
  • motorově nejsilnější model křovinořezu v nabídce Hondy
  • 4-taktní motor se snadným startováním
  • komfortní dvojitý zádový postroj
  • poloautomatická žací strunová hlava typu Tap & Go v základní vybavě
  • 3-zubý žací kotouč o průměru 255 mm a tloušťce 3 mm v základní vybavě


Technika HONDA v křovinořezu HONDA UMK 450 U:

ÚHLOVÁ PŘEVODOVKA
Úhlová převodovka je vyrobena přesným litím hliníkových slitin a je mnohem odolnější vůči nárazům než běžné, lisované převodovky. Během práce musí samotná převodovka snášet ohromné nárazy a zatížení. Proto je blok úhlové převodovky u Hondy opatřen symetrickými žebrovými výztuhami, které poskytují převodovce dostatečnou pevnost i do nejtěžších podmínek použití. Největším nepřítelem pro úhlové převodovky je ovšem prach a namotávání trávy; z důvodu minimálních vůlí, jsou všechny pohyblivé části úhlového převodu a styčné plochy úhlových převodovek Honda velmi přesně spasovány a pro spolehlivé utěsnění je použito trojité ochrany na rozdíl od běžného, dvojitého nebo dokonce jednoduchého. Tak Honda zaručuje dokonalou ochranu vysokootáčkových úhlových převodů proti prachu a namotané trávě.

KOMFORTNÍ RUKOJETI
Rukojeti jsou mnohdy opomíjenou součástí stroje. U Hondy se tvarování, velikosti a materiálu rukojetí věnuje velká pozornost. Bezpečnost při manipulaci se strojem, jako je křovinořez je na prvním místě. Proto i bezpečný úchop a držení je velmi důležitý. Ale i na komfort obsluhy se nezapomíná. Rukojeti jsou jedinými styčnými body obsluhy se strojem. Proto byla věnována velká pozornost přenosu nežádoucích vibrací na ruce obsluhy. Povrch rukojeti je v místě úchopu potažen měkčenou gumou, která pohlcuje velkou část vibrací od pracujícího stroje. Znatelně se tak snižuje únava obsluhy při dlouhodobé práci se strojem.

DEKOMPRESNÍ SYSTÉM STARTOVÁNÍ
Motor je opatřen zařízením, které při startování lankem odstraňuje veškerý třecí odpor a tlaky v motoru při startu. V nízkých otáčkách dekompresní vačka nadzvedne výfukový ventil a motor má možnost si při zatažení za startovací lanko "odfouknout" a sníží se tak odpor motoru. Znamená to, že se obsluha při startování nemusí bát, jestli bude mít dostatek síly pro nastartování lankem. Start je natolik snadný, že jej zvládne i méně fyzicky zdatný jedinec. 

ČTYŘTAKTNÍ MOTOR HONDA GX50
O pohon profesionálních křovinořezů se stará patentově chráněný miničtyřtaktní motor o obsahu 50 ccm o výkonu 2,0 PS a bezkonkurenčně vysokým kroutícím momentem 2,1 N.m, který je schopen s dostatečnou rezervou bez problémů pohánět celou řadu žacích nástrojů jako je strunová hlava, ocelové travní popř. pilové kotouče atd.

 
Model motoru: GX 50
Jmenovitý výkon motoru: 1,5 kW/7000 min-1
Typ náhonu: Pevná hřídel, 7 mm
Typ motoru: 4-taktní jednoválec
Výkonová kategorie: 2,0 HP
Objem palivové nádrže: 0,63 l
Zdvihový objem: 47,9 cm3
Objem olejové náplně: 0,1 l
Typ ovládací rukojeti: Řidítka
Pracovní nástroje: Strunová hlava Tap&Go, 3-zubý travní kotouč
Další vybavení: Profesionální vysoce odolný úhlový převod
Postroj: Dvojitý zádový, komfortní
Suchá hmotnost: 7,8 kg
Rozměry stroje (L x Š x V): 1851 x 384 x 262 mm
Hlučnost - akustický výkon: 92,7 dB(A)
Hodnota vibrací na pravé rukojeti s ocelovým kotoučem: 3,5
Způsob přenosu síly: Antivibrační odstředivá spojka
Hodnota vibrací na pravé rukojeti se strunovou hlavou: 3,5
Hodnota vibrací na levé rukojeti s ocelovým kotoučem: 3,8
Hodnota vibrací na levé rukojeti se strunovou hlavou: 3,4