Husqvarna XP Power 2, prémiové palivo pro vaše miláčky

HUSQVARNA XP POWER 2


je předem namíchaná směs alkylátového paliva vyvinutá s cílem maximalizovat výkon vašeho motoru. Součástí směsi je prémiový olej XP, jeden z nejlepších dvoutaktních olejů značky Husqvarna. Výsledky testů na strojích s 2-taktními motory prokázaly, že palivo Husqvarna XP Power 2 zajišťuje optimální výkon, čistotu a prodlouženou životnost motoru.
 
Další výhodou používání paliva Husqvarna XP Power 2 (dříve Aspen) jeho používání je snížení výfukových emisí a tím zdravější pracovní prostředí. Rovněž přispívá ke snazšímu startování motoru a prodlužuje možnou dobu skladování.
 
Husqvarna XP Power 2 se dodává v 5-litrových a 25-litrových kanystrech.
 
  • Husqvarna XP Power 2 je praktický předem namíchaný benzín pro motorové pily, vyžínače, křovinořezy a plotostřihy.
  • Palivo již obsahuje olej - 2% plně syntetického biologicky odbouratelného oleje.
  • Olej odpovídá normám JASO FD/ISO EGD.
  • Dokonalá čistota motoru pro jeho prodlouženou životnost.
  • Redukce výfukových plynů pro zdravější pracovní prostředí.
  • Prodloužení doby skladování.
  • Usnadnění startování.
 
Nové palivo Husqvarna XP Power 2 nahrazuje starší palivo Husqvarna ASPEN.


 
 

Alkylátový benzín XP Power 2 - lepší pro člověka, stroje a životní prostředí


Standardní benzín se vyrábí rafinací ropy, kdy se různé frakce zpracovávají danými postupy a pak se směšují. Benzín tedy není jednolitou látkou, nýbrž směsí vícero látek. Standardní benzín prodávaný u benzínových čerpacích stanic se skládá ze stovky různých látek, z nichž každá má své vlastnosti ovlivňující výkon, zdravotní škodlivost a dopad na životní prostředí. Mnohé z těchto komponentů jsou pro lidi a životní prostředí velice škodlivé.

Alkylát se vyrábí synteticky z čistých plynů, jež se uvolňují při rafinaci. Výsledný produkt je velmi čistý benzín skládající se pouze z řádově desítky látek, a proto je téměř prostý nebezpečných složek pro člověka, jako je benzen, aromatické uhlovodíky, síra a olefiny.


 

Náš tip.


Chcete-li, aby vaše motorová pila nebo křovinořez snadno po zimě nebo po letním skladování startovala, je alkylátový benzín Husqvarna XP Power 2 správnou volbou. Kvalita standardního benzínu se skladováním v kanystrech a nádržích mění, což se pak promítá do problémů s nastartováním a provozem stroje. Benzin XP Power 2 udržuje svou kvalitu 10krát déle než standardní benzín.


 

Zdraví škodlivé látky v běžném benzinu.


Olefiny: Reagují v těle a vytvářejí látky, jež mohou způsobit rakovinu. Jsou vysoce reaktivní a podporují výskyt vysokých koncentrací přízemního ozónu. Vytvářejí pryskyřice a prodlužují možnou dobu skladování.
Benzen: Může způsobit leukemii, je považován za jednotlivou složku benzínu a výfukových plynů, které jsou zdraví nejškodlivější. Ukládá se ve všech živých organismech.
Aromatické uhlovodíky: Mohou mimo jiné vyvolat chronická poškození nervového systému. Přispívají k vytváření přízemního ozónu. Ukládají se v živých organismech.
Síra: Podílí se na kyselých deštích. Přízemní ozón. Velmi agresivní a jedovatý plyn omezující funkci plic a způsobující kašel, bolesti v prsou a dýchavičnost. Napadá lesy a existuje podezření, že je příčinou vymírání lesů. Napadá i plodiny.


 
...další důvody, proč volit benzin HUSQVARNA XP POWER 2!
 

Fotografie