Dlouhá životnost a vždy plný výkon. Takové jsou nové akumulátory STIHL řady AP a AR.

Vlastní vývoj a inovativní řešení.

 
Firma STIHL vyvíjí své akumulátory s důrazem na co nejdelší životnost a výkon. Akumulátorové stroje Stihl využijí energii z baterií až do vyčerpání její kapacity, ale přitom běží celou dobu na plný výkon. Díky vlastnímu vývoji Lithium-Ion baterií a bezkartáčových motorů EC se na akumulátorové Stihl můžete vždy spolehnout. Označení baterií Lithium-Ion PRO označuje inovační akumulátorovou technologii použitou v nářadí STIHL.Jedna baterie - dostatek energie pro širokou škálu aplikací.


Bez ohledu na to, zda budete stavět, řezat dříví, sekat trávu, obsekávat okraje trávníku, stříhat živý plot, odstraňovat nečistoty a listí.  S aku nářadím STIHL a VIKING uděláte tyto práce vždy s lehkostí a bez zbytečného hluku. Stroje STIHL vás přesvědčí funkčním designem, vynikající ergonomií a vysokým výkonem motoru.
 
Srdcem akumulátorového nářadí STIHL a VIKING jsou inovativní lithium-iontové baterie. Jejich nespornou výhodou je dostatek akumulované energie, vysoká hustota energie (malé rozměry akumulátorů), krátké nabíjecí časy a žádný paměťový efekt . Akumulátory STIHL jsou kompatibilní s celou řadou aku výrobků STIHL a VIKING.
  

 

Plný výkon.

 

Výkon stroje STIHL zůstává konstantní až do vybití baterie. To umožňuje práci na plný výkon, jak jen to umožní kapacita baterie.

 

Další velkou výhodou akumulátorů STIHL jsou:

  • Odolnost - akumulátory zvládnou velké množství nabíjecích cyklů bez znatelné ztráty energie.
  • Účinnost - i když jsou jen částečně nabité, poskytnou stroji plný výkon.
  • Bez paměťového efektu - na rozdíl od nikl-metal hydrid baterií nemají lithium-iontové baterie STIHL žádný paměťový efekt.
  • Rychlé nabití - zejména baterie AP 100, AP 200 a AP  300 a AR 2000 díky svým vysoce výkonným buňkám, tolerují vysoké nabíjecí proudy a s rychlonabíječkou AL 500 jsou plně nabité ve velmi krátkém čase.

 

|  Praktický detail baterií STIHL: LED indikátor indikuje stavy baterie.


 

Plné nabití akumulátorů STIHL.


Energii dodají akumulátorům nabíječky STIHL AL 100, AL 300 a AL 500. Rychlonabíječky AL 300 a AL 500 se liší od základní nabíječky AL 100 vyšším nabíjecím proudem a aktivním chlazením baterie. Nabíječka Stihl AL 500 je přizpůsobena k montáži na stěnu.

 

 

 Jak vybrat tu správnou?


STIHL dodává na trh hned několik akumulátorů, baterií pro svůj aku program. Všechny akumulátory jsou vybaveny LED indikací stavu baterie.


  • Akumulátor STIHL AP 100 s energií 76Wh a hmotností 0,8 kg využijete ve strojích, kde je důležitá celková hmotnost stroje s baterií. Vhodná kombinace akumulátoru  AP 100 je tak například s jednoruční akumulátorovou pilou MSA 160 T nebo nůžkami na živý plot, plotostřihem HSA 66.
  • Akumulátor STIHL AP 200 s energií 151Wh a hmotností 1,3 kg je zlatou střední cestou. Rozumná kapacita a vynikající hmotnost (oproti předchůdci akumulátoru AP 165 nižší hmotnost o 30%) předurčují tento akumulátor jako dobrou volbu mezi cenou, výkonem a hmotností. Skvělé využití najde například u nůžek na živé ploty, plotostřihu HLA 65
  • Akumulátor STIHL AP 300 s energií 227Wh a hmotností 1,7kg. Tam kde hledáte zásuvný akumulátor s velkou kapacitou a rozumnou hmotností. Například pro akumulátorovou pilu STIHL MSA 200 C BQ.
  • Akumulátor STIHL AR 2000 s energií 916Wh a hmotností 6,5 kg. Jedná se o zádový akumulátor s dostatkem energie pro dlouhou a pohodlnou práci. Komfortní nosné poruhy usnadní nošení akumulátoru na zádech. Vhodný například pro foukač listí a nečistot STIHL BGA 100.
Autor: Dvořák T., www.sekacky-pily.cz

Fotografie