Magazín

Přečtěte si náš blog s novinkami z oblasti zahradní a lesní techniky, radami, tipy a přiblížení technických pojmů.

 

Často se nás zákaznící ptají, jaký je ten nejlepší zahradní traktor pro menší zahradu. Zajímají je hodnocení, testy a recenze. V následujícím článku vám nabídneme naše tři TOP nejprodávanější zahradní travní traktory pro rok 2024 pro plochy do 4.000m2.


V trávníku se během roku ze zbytků posekané trávy, plevele a mechu vytvoří takřka nepropustná vrstva – travní plsť. Tato vrstva, travní plsť, zabraňuje pronikání vody a živin do půdy a kořenovému systému trávníku. Aby byl trávník znovu plný energie potřebuje ozdravnou kůru, potřebuje provzdušnit. 


Silniční sada pro zahradní a komunální traktory - novinka roku 2023 umožní váš stroj bezpečně provozovat po pozemních komunikacích. Silniční sadu nabízí firma SECO jako první v České republice pro své zahradní travní traktory STARJET P4, P5 a P6, ale také k profesionálnímu žacímu traktoru SECO MP 122D.


Rapid Hexa, to je zcela nový pilový řetěz pro motorové pily STIHL. Řetěz Hexa 3/8" nabízí majitelům profesionálních řetězových pil až o 10 % vyšší řezný výkon a mnohem lepší zážitek z ostření, který se nepodobá ničemu jinému na trhu.


Navimow je chytrá robotická sekačka, která díky satelitní technologii využívá virtuální ohraničení a odpadá tak nutnost pracného pokládání obvodových vodičů. Navimow od firmy SEGWAY je jedna z prvních robotických automatických sekaček, která dokáže při své práci pracovat s centimetrovou přesností. 


Ty nejpokročilejší technologie automatického sečení, dokonalá konektivita a nově také virtuální ohraničení bez obvodového vodiče. Takové jsou robotické sekačky Husqvarna Automower.


Nová řezná souprava složená z pilového řetězu STIHL 3/8" PS3 Pro a vodicí lišty Light 04 s šířkou drážky 1,1 mm se ideálně hodí pro motorové  a aku pily nižší výkonové třídy. Dosahuje až o 20 % vyšší řezný výkon oproti běžnému pilovému řetězu STIHL 3/8" PS s tloušťkou hnacího článku 1,3 mm.


Firma STIHL se může pyšnit dalším vyjimečným strojem - motorovou pilou MS 881. Jde o v současnosti nejvýkonnější profesionální benzinovou pilu na světě. Osmsetosmdesátjednička nemá ve svém výkonu ani kubatuře na celém světě přemožitelku!


V pátek 21. října 2022 u nás vypukne tradiční předváděcí akce českých travních traktorů SECO, aku techniky STIHL, malotraktorů a sekaček VARI. Zopakujeme i akci "čisté auto" s tlakovou myčkou od firmy STIHL. Budete mít jedinečnou příležitost si sami otestovat aku techniku STIHL české traktory SECO StarJet, Challenge. K dispozici bude i novinka, profesionální zahradní traktor SECO MP 122 D


Pro nejnáročnější uživatele, kteří potřebují sekat rozlehlé plochy, je určena nová bubnová sekačka BDR-720 ADELA PRO. Oproti své předchůdkyni, bubnové sekačce VARI Adéla BDR-595, posouvá laťku odolnosti mnohem výš.


Šikovné příslušenství pro vysokotlaké čističe STIHL RE na čištění velkých ploch a svislých ploch nese označení STIHL RA 110 - kartáč na plošné čištění.


V letošním roce STIGA představila traktor Estate 384. Naváže tato novinka na svého předchůdce, velice úspěšný model 3084? Nebo je všechno jinak?


Velice oblíbená, extrémně lehká jednoruční motorová pila pro stromovou chirurgii - pila STIHL MS 151 TC-E - je u nás po delší době skladem.


 STIHL zařadil do výroby komfortní tlakovou myčku. Myčka RE 100 PLUS Control je velmi lehká a uchvátí vás prvky komfortu - funkcí CONTROL a tryskou 3v1.